DSC1001CI1-032.7680T
Micrel / Microchip Technology
DSC1001CI1-032.7680T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1001CI1-032.7680T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1001CI1-032.7680T
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:DSC1001
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:32.768MHz
Detailed Description:32.768MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):7.2mA