DSC1001CI1-026.0000
Buy DSC1001CI1-026.0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DSC1001CI1-026.0000 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | DSC1001 |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | 576-4606 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 26MHz |
| Detailed Description: | 26MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 6.3mA |