DRW10CRA
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRW10CRA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRW10CRA
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SW ROTARY DIP BCD COMP 0.4VA 20V
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Washable:No
Voltage Rating:20VAC/DC
Termination Style:PC Pin
Series:DR
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tube
Other Names:5-1437584-5
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Number of Positions:10
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Mechanical Life:20,000 Steps
Length:0.393" (10.00mm)
Height Above Board:0.413" (10.50mm)