DRQ127-151-R
Bussmann (Eaton)
DRQ127-151-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ127-151-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ127-151-R
Manufacturer Eaton
Description Ind Power Shielded Wirewound 144.9uH/579.6uH 20% 100KHz Ferrite 1.59A/0.796A T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 19825 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1315-2
DRQ127-151
DRQ127-151-ND
DRQ127-151-R-ND
DRQ127-151R
DRQ127151R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:579.6µH
Inductance - Connected In Parallel:144.9µH
Height:0.315" (8.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 579.6µH Inductance - Connected in Series 144.9µH Inductance - Connected in Parallel 247 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.59A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:989 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:247 mOhm
Current Saturation - Series:1.51A
Current Saturation - Parallel:3.01A
Current Rating - Series:796mA
Current Rating - Parallel:1.59A