DRQ125-R47-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-R47-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-R47-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-R47-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 456NH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1281-2
DRQ125-R47
DRQ125-R47-ND
DRQ125-R47-R-ND
DRQ125-R47R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:1.824µH
Inductance - Connected In Parallel:456nH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 1.824µH Inductance - Connected in Series 456nH Inductance - Connected in Parallel 1.8 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 17.6A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:7.8 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.8 mOhm
Current Saturation - Series:16.5A
Current Saturation - Parallel:33A
Current Rating - Series:8.8A
Current Rating - Parallel:17.6A