DRQ125-471-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-471-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-471-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-471-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 473.1UH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1300-2
DRQ125-471
DRQ125-471-ND
DRQ125-471-R-ND
DRQ125-471R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:1.892mH
Inductance - Connected In Parallel:473.1µH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 1.892mH Inductance - Connected in Series 473.1µH Inductance - Connected in Parallel 718 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 870mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:2.87 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:718 mOhm
Current Saturation - Series:510mA
Current Saturation - Parallel:1.02A
Current Rating - Series:434mA
Current Rating - Parallel:870mA