DRQ125-470-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-470-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-470-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-470-R
Manufacturer Eaton
Description Ind Power Shielded Wirewound 47.47uH/189.9uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A/1.35A T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 17155 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:283-4600-6
513-1293-6-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:189.9µH
Inductance - Connected In Parallel:47.47µH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 189.9µH Inductance - Connected in Series 47.47µH Inductance - Connected in Parallel 74 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 2.71A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:297 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:74 mOhm
Current Saturation - Series:1.62A
Current Saturation - Parallel:3.24A
Current Rating - Series:1.35A
Current Rating - Parallel:2.71A