DR4M-10R-TR
E-Switch
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DR4M-10R-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DR4M-10R-TR
Manufacturer E-Switch
Description SWITCH ROTARY DIP BCD 25MA 24V
(In US Dollars)
2250 pcs
Data sheet
Washable:No
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:Gull Wing
Series:DR
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-25°C ~ 80°C
Number of Positions:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Length:0.386" (9.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.177" (4.50mm)
Features:-
Electrical Life:15,000 Cycles
Detailed Description:Dip Switch BCD 10 Position Surface Mount Rotary for Tool Actuator 25mA 24VDC
Current Rating:25mA