DPD120050-P5/RN-TC
Buy DPD120050-P5/RN-TC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD120050-P5/RN-TC
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.36" L x 1.99" W x 1.61" H (60.0mm x 50.5mm x 41.0mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):6W
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Other Names:DPD120050-P5/RNTC
DPD120050P5/RNTC
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Efficiency:-
Detailed Description:12V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:72" (1.83m)