DPD120050-P5P-SZ
CUI, Inc.
DPD120050-P5P-SZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPD120050-P5P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD120050-P5P-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Data sheet
Weight:0.547 lb (248.12g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.60" L x 1.97" W x 1.59" H (66.0mm x 50.1mm x 40.5mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):6W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DPD120050P5PSZ
T969-P5P
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:-
Detailed Description:12V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:72" (1.83m)