DPD120020-P1P-TK
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPD120020-P1P-TK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD120020-P1P-TK
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.45" L x 1.50" W x 1.35" H (62.2mm x 38.0mm x 34.2mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):2.4W
Polarization:Positive Tip, Negative Sleeve
Output Connector:Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm
Other Names:DPD120020P1PTK
T422-P1P
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:12V 2.4W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):200mA
Cord Length:72" (1.83m)