DP4RSC60E60B
Crydom
DP4RSC60E60B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DP4RSC60E60B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DP4RSC60E60B
Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Load:1 ~ 48 V
Voltage - Input:18 ~ 32VDC
Output Type:DC
Other Names:CC1852
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Load Current:60A