DLW31SN900SQ2L
Murata Electronics
DLW31SN900SQ2L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DLW31SN900SQ2L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DLW31SN900SQ2L
Manufacturer Murata
Description DLW Series 90 Ohm 370 mA 0.3 DCR 50 V SMD Common Mode Choke
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43789 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:DLW31
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:490-1067-2
PLW3216S900SQ2T1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.083" (2.10mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100MHz 370mA DCR 300 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):370mA