DLM1-156P
Cannon
DLM1-156P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DLM1-156P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DLM1-156P
Manufacturer Cannon
Description DLM 156C SHIELDED PLUG
Lead Free Status / RoHS Status Vendor undefined / RoHS Compliant
In stock 83 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Series:DLM
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:1003-1679
DLM1-156P-ND
DLM1156P
DLM1156P-ND
IDLM1-156P
IDLM1-156P-ND
Number of Rows:6
Number of Positions:156
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Features:Actuating Camshaft, Shielding, Zero Insertion Force (ZIF)
Detailed Description:156 Position Housing for Non-Gendered Contacts Connector Panel Mount