DHS4E4C342MRXB
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DHS4E4C342MRXB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DHS4E4C342MRXB
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 3400PF 15KV N4700 DISK
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:15000V (15kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:N4700
Size / Dimension:2.047" Dia x 0.768" L (52.00mm x 19.50mm)
Series:DHS
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature:20°C ~ 85°C
Mounting Type:Requires Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:3400pF ±20% 15000V (15kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:3400pF