DHL-5R5D224GT
Elna America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DHL-5R5D224GT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DHL-5R5D224GT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DHL-5R5D224GT |
|---|---|
| Manufacturer | Elna America |
| Description | CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.72 | $2.20 | $1.68 | $1.28 | ||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |||
| $1.12 | $1.08 | $1.04 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 5.5V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Series: | DHL |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Other Names: | 604-1256 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Detailed Description: | 220mF (EDLC) Supercapacitor 5.5V Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C |
| Capacitance: | 220mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DHL-5R5D224GT, use the request quote form to request DHL-5R5D224GT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DHL-5R5D224GT.The price and lead time for DHL-5R5D224GT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DHL-5R5D224GT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



