DF81D-40P-0.4SD(52)
Hirose
DF81D-40P-0.4SD(52)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF81D-40P-0.4SD(52) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF81D-40P-0.4SD(52)
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG 0.4MM 40POS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 414 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete or Ribbon Cable
Wire Gauge:34-36 AWG, 36-46 AWG
Series:DF81
Row Spacing:-
Pitch:0.016" (0.40mm)
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:H122257CT
Number of Rows:1
Number of Positions:40
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:-
Fastening Type:-
Detailed Description:40 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold 34-36 AWG, 36-46 AWG