DF62-6S-2.2C(11)
Buy DF62-6S-2.2C(11) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF62-6S-2.2C(11)
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT HOUSING 6POS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:DF62
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Pitch:0.087" (2.20mm)
Packaging:Bulk
Other Names:544-0502-4-11
Number of Rows:2
Number of Positions:6
Features:-
Fastening Type:Latch Lock
Detailed Description:6 Position Rectangular Housing Connector Socket Black 0.087" (2.20mm)