DF62-5EP-2.2C(10)
Buy DF62-5EP-2.2C(10) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF62-5EP-2.2C(10)
Manufacturer Hirose
Description CONN PLUG HOUSING 5POS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:DF62
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Pitch:0.087" (2.20mm)
Packaging:Bulk
Other Names:544-0517-1-10
Number of Rows:2
Number of Positions:5
Features:-
Fastening Type:Latch Holder
Detailed Description:5 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.087" (2.20mm)