DF61654W50FTV
Renesas Electronics America
DF61654W50FTV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF61654W50FTV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF61654W50FTV
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:120-TQFP (14x14)
Speed:50MHz
Series:H8® H8SX/1600
RAM Size:40K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:512KB (512K x 8)
Peripherals:DMA, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:120-TQFP
Oscillator Type:External
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)