DF57AH-6S-1.2C(10)
Hirose
DF57AH-6S-1.2C(10)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF57AH-6S-1.2C(10) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF57AH-6S-1.2C(10)
Manufacturer Hirose
Description CONN RCPT 1.2MM 6POS FOR 26AWG
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Series:DF57AH
Row Spacing:-
Pitch:0.047" (1.20mm)
Packaging:Bulk
Other Names:666-0111-2-10
Number of Rows:1
Number of Positions:6
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Swing Lock
Detailed Description:6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle White 0.047" (1.20mm)