DF57-6S-1.2C(09)
Hirose
DF57-6S-1.2C(09)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF57-6S-1.2C(09) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF57-6S-1.2C(09)
Manufacturer Hirose
Description CONN RCPT 1.2MM 6POS
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:DF57
Row Spacing:-
Pitch:0.047" (1.20mm)
Packaging:Bulk
Other Names:666-0009-6-09
Number of Rows:1
Number of Positions:6
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:Swing Lock
Detailed Description:6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle 0.047" (1.20mm)