DF33C-2S-3.3C
Hirose
DF33C-2S-3.3C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DF33C-2S-3.3C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF33C-2S-3.3C
Manufacturer Hirose
Description CONN RCPT CRIMP 3.3MM 2POS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Series:EnerBee™ DF33C
Row Spacing:-
Pitch:0.130" (3.30mm)
Packaging:Bulk
Other Names:H122486
Number of Rows:1
Number of Positions:2
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Features:-
Fastening Type:Latch Lock
Detailed Description:2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle White 0.130" (3.30mm)