DCM3414V50M13C2C01
Vicor
DCM3414V50M13C2C01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DCM3414V50M13C2C01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DCM3414V50M13C2C01
Manufacturer Vicor
Description DC/DC CONVERTER 12V 320W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 73 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Input (Min):16V
Voltage - Input (Max):50V
Type:Enclosed
Size / Dimension:3.38" L x 1.40" W x 0.37" H (85.9mm x 35.5mm x 9.3mm)
Series:VI Chip® DCM®
Power (Watts):320W
Packaging:Box
Other Names:1102-5482
Operating Temperature:-20°C ~ 125°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Efficiency:91.5%
Current - Output (Max):26.67A