DCM3414B75H31C2C05
Vicor
DCM3414B75H31C2C05
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DCM3414B75H31C2C05 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DCM3414B75H31C2C05
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 28V 320W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Isolation:2.25kV
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:3.38" L x 1.40" W x 0.37" H (85.9mm x 35.5mm x 9.3mm)
Series:VI Chip® DCM®
Packaging:Tray
Package / Case:9-DIP Module
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:91.8%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 11.43A 36V - 75V Input
Current - Output (Max):11.43A