DC1283A
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC1283A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC1283A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC1283A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | EVAL BOARD LDO REG LTC3025-1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $76.50 | $75.376 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0.8V, 1.2V, 1.5V or 1.8V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 0.9 V ~ 5.5 V |
| Utilized IC / Part: | LTC3025-1 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Adjustable |
| Other Names: | DEMO 1283A DEMO DC1283A |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LTC3025-1 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 500mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Base Part Number: | LTC3025 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC1283A, use the request quote form to request DC1283A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC1283A.The price and lead time for DC1283A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC1283A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

