DC1274A
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC1274A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC1274A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DC1274A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | BOARD DEMO LTM8040 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $66.30 | $65.326 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 13V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4 V ~ 36 V |
| Utilized IC / Part: | LTM8040 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | µModule® |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | DEMO 1274A DEMO DC1274A |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | PWM Control |
| Detailed Description: | LTM8040 µModule® Series 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DC1274A, use the request quote form to request DC1274A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC1274A.The price and lead time for DC1274A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DC1274A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

