DBF50180WV10238BJ2
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DBF50180WV10238BJ2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DBF50180WV10238BJ2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 30KV AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:30000V (30kV)
Tolerance:±20%
Thread Size:M10
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:3.780" Dia x 7.087" L (96.01mm x 180.00mm)
Series:DBF
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial - Threaded Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 30000V (30kV) 87A Axial - Threaded Terminals
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:87A
Capacitance:1000pF