D682Z33Y5VL63J5R
Angstrohm / Vishay
D682Z33Y5VL63J5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D682Z33Y5VL63J5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D682Z33Y5VL63J5R
Manufacturer Vishay BC Components
Description CAP CER 6800PF 500V Y5V RADIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:500V
Tolerance:6800pF
Thickness (Max):Y5V (F)
Surface Mount Land Size:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Series:D
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:D682Z33Y5VL63J5R
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:Formed Leads - Kinked
Expanded Description:6800pF -20%, +80% 500V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
ESR (Equivalent Series Resistance):-20%, +80%