D682Z25Z5UH65L2R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D682Z25Z5UH65L2R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D682Z25Z5UH65L2R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D682Z25Z5UH65L2R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Capacitance:6800pF