D50P24A6GV00LF
Buy D50P24A6GV00LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D50P24A6GV00LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:Board Lock, Grounding Indents
Detailed Description:50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:5A