D26V0H1U2LP16-7
Diodes Incorporated
D26V0H1U2LP16-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D26V0H1U2LP16-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D26V0H1U2LP16-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 26V 44V U-DFN1616-2
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:44V
Voltage - Breakdown (Min):28V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:U-DFN1616-2
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:2200W (2.2kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-UFDFN
Other Names:D26V0H1U2LP16-7DITR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:400pF @ 1MHz