D15S24B6RV22LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D15S24B6RV22LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D15S24B6RV22LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
(In US Dollars)
580 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder Paste
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Steel, Nickel Plated
Series:Delta D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:Board Guide, Pick and Place Cap
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A