D15S24B6GV00LF
Buy D15S24B6GV00LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D15S24B6GV00LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Housing Material:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features:Board Lock
Detailed Description:15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A