CY7C1383D-133AXI
Cypress Semiconductor
CY7C1383D-133AXI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1383D-133AXI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1383D-133AXI
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 18M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3800 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Package / Case:100-LQFP
Other Names:428-2149
CY7C1383D-133AXI-ND
CY7C1383D133AXI
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 133MHz 6.5ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:133MHz