CY7C1382KV33-200AXC
Cypress Semiconductor
CY7C1382KV33-200AXC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1382KV33-200AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1382KV33-200AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 18M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
72 pcs144 pcs288 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:428-4441
CY7C1382KV33-200AXC-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 200MHz 3ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:200MHz