CY7C1382D-167AXC
Cypress Semiconductor
CY7C1382D-167AXC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1382D-167AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1382D-167AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 18M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.6 V
Package / Case:100-LQFP
Other Names:428-1632
CY7C1382D167AXC
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 167MHz 3.4ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:167MHz