CY7C1360S-200AXI
Cypress Semiconductor
CY7C1360S-200AXI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1360S-200AXI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1360S-200AXI
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 9M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 144 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs72 pcs144 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.14 V ~ 3.63 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:428-3167
CY7C1360S200AXI
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (256K x 36) Parallel 200MHz 3ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:200MHz