CY7C0832V-167AXC
Cypress Semiconductor
CY7C0832V-167AXC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C0832V-167AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C0832V-167AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 120TQFP
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:120-TQFP (14x14)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:120-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mb (256K x 18) Parallel 167MHz 120-TQFP (14x14)
Clock Frequency:167MHz