CTX25-4P-R
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTX25-4P-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTX25-4P-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 25.65UH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Shielding:Unshielded
Series:Econo-Pac™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:CTX25-4P
CTX25-4P-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:102.6µH
Inductance - Connected In Parallel:25.65µH
Height:0.250" (6.35mm)
Detailed Description:Unshielded 2 Coil Inductor Array 102.6µH Inductance - Connected in Series 25.65µH Inductance - Connected in Parallel 115 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.6A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:461 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:115 mOhm Max
Current Rating - Series:800mA
Current Rating - Parallel:1.6A