CTX25-4A-R
Bussmann (Eaton)
CTX25-4A-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTX25-4A-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTX25-4A-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 25.14UH SMD
(In US Dollars)
600 pcs1200 pcs3000 pcs
Data sheet
Tolerance:±25%
Size / Dimension:0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Shielding:Unshielded
Series:OCTA-PAC® PLUS
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1810-2
CTX25-4A
CTX25-4A-ND
CTX25-4A-R-ND
CTX254AR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:100.51µH
Inductance - Connected In Parallel:25.14µH
Height:0.250" (6.35mm)
Detailed Description:Unshielded 2 Coil Inductor Array 100.51µH Inductance - Connected in Series 25.14µH Inductance - Connected in Parallel 48 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 3.02A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:193 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:48 mOhm Max
Current Saturation - Series:1.32A
Current Saturation - Parallel:2.65A
Current Rating - Series:1.51A
Current Rating - Parallel:3.02A