CTX0.33-2A-R
Bussmann (Eaton)
CTX0.33-2A-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CTX0.33-2A-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CTX0.33-2A-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 284NH SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±25%
Size / Dimension:0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Shielding:Unshielded
Series:OCTA-PAC® PLUS
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:CTX0-33-2A-R
CTX0.33-2A
CTX0.33-2A-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:1.14µH
Inductance - Connected In Parallel:284nH
Height:0.235" (5.97mm)
Detailed Description:Unshielded 2 Coil Inductor Array 1.14µH Inductance - Connected in Series 284nH Inductance - Connected in Parallel 3.3 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 10.9A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:13.2 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:3.3 mOhm Max
Current Saturation - Series:9.38A
Current Saturation - Parallel:18.8A
Current Rating - Series:5.47A
Current Rating - Parallel:10.9A