CSRN2512FT30L0
Stackpole Electronics, Inc.
CSRN2512FT30L0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSRN2512FT30L0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSRN2512FT30L0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.03 OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Series:CSRN
Resistance:30 mOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CSRN 2 0.03 1% R