CS5211EDR14G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS5211EDR14G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CS5211EDR14G
Manufacturer onsemi
Description DC-DC SwitchingControllers Low Voltage Synchronous Buck
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 25257 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):4.5 V ~ 14 V
Topology:Buck
Synchronous Rectifier:Yes
Supplier Device Package:14-SOIC
Series:-
Serial Interfaces:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:Transistor Driver
Output Phases:1
Output Configuration:Positive
Other Names:CS5211EDR14GOSTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Function:Step-Down
Frequency - Switching:150kHz ~ 750kHz