CS-4-13NTB
Copal Electronics
CS-4-13NTB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS-4-13NTB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CS-4-13NTB
Manufacturer Copal Electronics
Description SWITCH ROTARY DIP SP3T 100MA 16V
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Washable:Yes
Voltage Rating:16VDC
Termination Style:Gull Wing
Series:CS-4
Pitch:0.051" (1.30mm)
Packaging:Original-Reel®
Other Names:563-1036-6
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Number of Positions:3
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Length:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.091" (2.30mm)
Features:-
Electrical Life:200 Cycles
Detailed Description:Dip Switch SP3T 3 Position Surface Mount Rotary for Tool Actuator 100mA 16VDC
Current Rating:100mA