CRCW251215K0FKEG
Dale / Vishay
CRCW251215K0FKEG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW251215K0FKEG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW251215K0FKEG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 15K OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:CRCW
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:541-15.0KAFTR
CRCW2512 100 15K 1% E67 E3
CRCW251215K0FKEG-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:15 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film