CRCW2512158RFKEG
Dale / Vishay
CRCW2512158RFKEG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW2512158RFKEG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW2512158RFKEG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 158 OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:CRCW
Resistance:158 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CRCW2512 100 158R 1% E67 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:158 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film