CRCW2512154RFKTG
Dale / Vishay
CRCW2512154RFKTG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW2512154RFKTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW2512154RFKTG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 154 OHM 1% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:CRCW
Resistance:154 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:CRCW2512 100 154R 1% R67
CRCW25121540FR67
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:154 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film