CRCW12103R32FNTA
Dale / Vishay
CRCW12103R32FNTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW12103R32FNTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW12103R32FNTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.32 OHM 1% 1/2W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.32 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.32 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film