CRCW12103R30JMTA
Dale / Vishay
CRCW12103R30JMTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW12103R30JMTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW12103R30JMTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 3.3 OHM 5% 1/2W 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:CRCW
Resistance:3.3 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film